İstanbul Seramik Kaplama Hizmeti

Seramik Kaplama Uygulaması

   Araçlarda kullanılan seramik kaplamanın avantajlarına ve dezavantajlarına geçmeden önce dilerseniz seramik kaplamanın ne olduğuna kısaca bir göz atalım. Seramik kaplama işleminin ne olduğunu kısaca açıklamak gerekirse araçlarda istenmeyen boya akıntısı veya boya solması sorunlarını ortadan kaldırmak için uygulanan bir işlemdir. Bu işlem gözeneklerin en alt katmanına kadar inebilmektedir. Bu da aracı yıllar boyu kuş pisliği, renk atması gibi sorunlardan kurtaracaktır. Ayrıca bu işlem yapıldıktan sonra tekrardan bakım yapılmaya gerek duyulmamaktadır. Bunun farkında olan araç sahipleri araçlarını seramik kaplama ile kaplamaktadır.

    Seramik kaplama yapısında gelişmiş teknolojileri bulundurduğundan dolayı kimyasal ve fiziksel yaşanacak tüm sorunların üstesinden kolay bir şekilde gelmektedir. Asit yağmuru, tuz, reçine, çamur bu sorunlardan bir kaçıdır. Bu sorunlara çözüm olarak seramik kaplama yapıldığında soruna tekrardan maruz kalmamakla beraber araçlarda uzun yıllar boyu korunma sağlanmaktadır.Korunmanın yanı sıra seramik kaplamanın araç sahiplerine sunduğu başlıca avantajları aşağıdan maddeler halinde inceleyebilirsiniz.

Seramik Kaplama Avantajları

-Yapılan seramik kaplama ile araç yüzeyinde parlak bir görünüme sahip olunacaktır.

-Aracın yüzeyi rengini kaybetmeden canlılığını yıllar boyu sürdürecektir.

-Aracın var olan değeri daha da yükselecektir.

-Alınan 2.el araçlar yeni gibi gözükecektir.

-Araç yıllar boyu yeni bir görünüme sahip olacaktır.

-Zararlı etkenlerden %85 oranında korunma sağlanacaktır.

-Araçlarda oluşan istenmeyen lekeler ortadan kalacaktır.

Seramik Kaplama Dezavantajları

-Maliyeti biraz tuzludur. Bu tutar bin dolardan başlayıp aracın tipine göre değişiklik gösterebilmektedir.

-İşlem uzmanlar tarafından yapıldığından dolayı kaplama işlemi için başvuru yapmak zordur.

-İşlemin tozlu ve kirli bir ortamda yapılması araca yarardan çok zarar verecektir.

Bu dezavantajların yanı sıra yukarıda belirtilen avantajlardan yararlanmak isteyen kişiler araçlarına seramik kaplama yapabilir. Yapılan bu kaplama işlemi aracın değerini arttırmasının yanı sıra ona ekstra bir koruna özelliği kazandıracaktır. 

+19 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.